Wat doen jullie voor riders tijdens COVID-19?
We hebben een speciaal fonds opgezet voor riders die getroffen zijn door COVID-19. Omdat ze met het virus besmet zijn of omdat ze in quarantaine moeten blijven.

Weten jullie zeker dat er komende weken riders beschikbaar zijn of moet ik mijn eigen bezorgers regelen?
Allereerst is de veiligheid van riders voor ons prioriteit nummer een. Op basis van trends in internationale markten en de stabiliteit van de groep riders die met ons bezorgt, verwachten we de komende weken echter geen grote problemen met de beschikbaarheid van riders.  

Kan Deliveroo een paar van onze teamleden inzetten en zo ja, wat moeten ze doen om zich aan te melden als rider?
We willen restaurants helpen die mogelijk niet langer in staat zijn al hun personeel werk te bieden. Deze medewerkers kunnen zich aanmelden als rider, maar de snelheid waarmee we nieuwe riders inwerken zal per gebied verschillen. 

Kunnen jullie ook plannen/stappen delen met betrekking tot de veiligheid van riders en klanten, en het minimaliseren van het besmettingsrisico?
En hoe zit het met noodplannen voor als er minder riders zijn?
Om te beginnen verwachten we, op basis van trends in internationale markten en de stabiliteit van de groep riders die met ons bezorgt, de komende weken geen grote problemen met de beschikbaarheid van riders. Daarnaast hebben we Deliveroo veiligheidsrichtlijnen opgesteld, zie de link.

Wat moet ik doen als een van mijn werknemers symptomen van COVID-19 heeft?
Neem voor advies contact op met de officiële medische instanties en breng ons onmiddellijk op de hoogte via je accountmanager of door een e-mail te sturen naar restaurants@deliveroo.nl (met als onderwerp: ‘Medewerker COVID-19’) als een van je medewerkers positief is getest op het coronavirus. We moeten dan contact opnemen met de riders die in je restaurant zijn geweest en de adviezen met hen delen. 

Wat moet ik doen als een van mijn klanten symptomen van COVID-19 heeft?
Neem voor advies contact op met de officiële medische instanties en breng ons onmiddellijk op de hoogte via je accountmanager of door een e-mail te sturen naar restaurants@deliveroo.nl (met als onderwerp: ‘Klanten COVID-19’) als een van je klanten positief is getest op het coronavirus. We moeten dan contact opnemen met de riders die in je restaurant zijn geweest en de adviezen met hen delen. 

Welke extra maatregelen kunnen we nemen bij het bereiden van afhaalmaaltijden?
Door de buitengewone omstandigheden waarin we ons bevinden, raden we een aantal maatregelen voor bezorgrestaurants aan die je helpen effectief en veilig te werken:

 1. Hang op een opvallende plek in je keukens en personeelsruimtes een informatieposter op over voedselveiligheid en persoonlijke hygiëne. Deel die indien nodig ook rechtstreeks met je medewerkers.

 2. Moedig personeel aan hun temperatuur regelmatig op te nemen en alerter te zijn op mogelijke symptomen die op een infectie kunnen duiden, met name ademhalingsmoeilijkheden, hoesten of koorts (38 °C of hoger voor de meeste volwassenen).

 3. Iedereen die met voedsel werkt moet zijn of haar handen regelmatig en grondig wassen met een op alcohol gebaseerde handgel of water en zeep, 30 seconden lang, elke 15-20 minuten. Naast de standaard veiligheidsnormen voor voedselveiligheid voor chef-koks, raden we aan extra training te bieden als dat nodig is. 

 4. Zorg dat alle keukenapparatuur, inclusief koelkasten, voedselcontainers en snijplanken, schoongemaakt en gedesinfecteerd worden.

 5. Zorg voor desinfecterende handgel in je restaurant zodat personeel, klanten en riders er gemakkelijk bij kunnen.

 6. Zorg dat je restaurant regelmatig schoongemaakt wordt, met name in ruimten met voedsel, zoals in de keuken en eetzaal.

 7. We raden je aan het advies van het RIVM regelmatig te controleren om op de hoogte te blijven. Deel dit advies met medewerkers en verplicht ze dit te lezen.

 8. Bestellingen moeten op de juiste manier verpakt en afgesloten worden, met plakband en/of stickers, voordat ze klaar worden gezet voor een rider. Dit verkleint de kans dat potentiële besmettelijke virussen en bacteriën in de lucht tijdens het bezorgen in contact komen met het eten. We raden je ook aan bezorgbestellingen dubbel te verpakken zodat het eten veilig blijft tot het aan de klant wordt gegeven. Deliveroo stelt stickers beschikbaar als je die nodig hebt. 

Hoe houden we op dit moment een bezorgkeuken open?
Er zijn een aantal stappen die je kunt zetten om veilig en effectief te werken: 

 1. Stel regels voor sociale afstand in voor alle restaurantmedewerkers en riders. Beperkt het aantal riders in het restaurant en markeer wachtzones (1,5 meter van elkaar vandaan) op de vloer binnen en buiten je zaak. Zorg dat je tassen contactloos kunt overdragen: selecteer een tafel per platform en laat personeel de tas op de tafel zetten. Loop weg van de tafel en roep dan pas de rider erbij.

 2. Kies wie je bestelcoördinatoren worden. Zorg dat er bij elke dienst iemand is om bezorgtassen klaar te zetten en te zorgen dat die zonder fysiek contact worden overgedragen. 

 3. Pas strenge hygiënemaatregelen toe: desinfecteer alle contactoppervlakken (bijv. gebieden waar voedsel wordt bereid, balies, tafels, telefoons, deuren en deurknoppen) regelmatig (elke 30 minuten) en zorg dat jij en je team verplicht elke 15-20 minuten jullie handen 30 seconden of langer wassen.


We raden je aan een aantal maatregelen te treffen waarmee je effectief en veilig als bezorgrestaurant kunt werken:

 1. Sociale afstand voor alle restaurantmedewerkers en riders. Beperk het aantal riders in het restaurant en markeer wachtzones (1,5 meter van elkaar vandaan) op de vloer binnen en buiten je zaak.Contactloos overhandigen van tassen: selecteer een tafel per platform en laat personeel de tas op de tafel zetten. Loop weg van de tafel en roep dan pas de rider erbij.

 2. Speciale bestelcoördinatoren: kies bij elke dienst iemand om bezorgtassen klaar te zetten en te zorgen dat die worden overgedragen zonder fysiek contact. 

 3. Strenge hygiënemaatregelen: desinfecteer regelmatig alle oppervlakken die vaak gebruikt worden (bijv. gebieden waar voedsel wordt bereid, balies, tafels, telefoons, deuren en deurknoppen) en zorg dat jij en je medewerkers verplicht elke 15-20 minuten jullie handen 30 seconden wassen met water en zeep.

 4. Continu communiceren: snelle communicatie is cruciaal voor het voorkomen van besmettingen. 

Heeft Deliveroo officieel bericht van de overheid gekregen dat de maaltijdbezorgbranche verder kan gaan met werken?
Op dit moment kunnen restaurants doorgaan met het bezorgen van eten. We raden je aan een aantal maatregelen te treffen waarmee je effectief en veilig kunt werken als bezorgrestaurant:

 1. Sociale afstand voor alle restaurantmedewerkers en riders. Beperk het aantal riders in het restaurant en markeer wachtzones (1,5 meter van elkaar vandaan) op de vloer binnen en buiten je zaak.Contactloos overhandigen van tassen: selecteer een tafel per platform en laat personeel de tas op de tafel zetten. Loop weg van de tafel en roep dan pas de rider erbij.

 2. Speciale bestelcoördinatoren: kies bij elke dienst iemand om bezorgtassen klaar te zetten en te zorgen dat die worden overgedragen zonder fysiek contact. 

 3. Strenge hygiënemaatregelen: desinfecteer regelmatig alle oppervlakken die vaak gebruikt worden (bijv. gebieden waar voedsel wordt bereid, balies, tafels, telefoons, deuren en deurknoppen) en zorg dat jij en je medewerkers verplicht elke 15-20 minuten jullie handen 30 seconden wassen met water en zeep.

 4. Continu communiceren: snelle communicatie is cruciaal voor het voorkomen van besmettingen. 

Kunnen we onze bezorggebied vergroten om meer klanten te bereiken?
We kunnen wijzigingen maken in je bezorgradii. Er zijn ook andere manieren om meer klanten te bereiken:

 1. Update je menu: je kunt bij ons team van partnersupport grote wijzigingen aanvragen, zoals prijswijzigingen of het toevoegen van gerechten.

 2. Foto's toevoegen en wijzigen: met geweldige foto's verkopen je gerechten beter en val je op op Deliveroo. We raden je aan voor ten minste 10% van je menu foto's te bieden. Dit kan je bestellingen een boost geven van ongeveer 12%.

 3. Werk je openingstijden bij: je kunt je tablet gebruiken om de dagen dat je gesloten bent in te plannen, maar ook voor andere wijzigingen in je openingstijden, permanent of tijdelijk.

 4. Start een speciale actie: met Marketer, onze marketingtool in de app, kun je door meer klanten gezien worden.

Veelgestelde vragen: financiële steun met betrekking tot het coronavirus (COVID-19)

Hoe melden we ons aan voor de financiële steun van de overheid?
Alle informatie hierover is te vinden op de pagina van de overheid: https://www.rijksoverheid.nl/actueel/nieuws/2020/03/17/coronavirus-kabinet-neemt-pakket-nieuwe-maatregelen-voor-banen-en-economie 

Kunnen jullie de commissie verlagen voor restaurants die zijn getroffen door het coronavirus?
Helaas kunnen we op dit moment geen commissieverlaging bieden. De uitbraak van COVID-19 is voor alle bedrijven een uitdaging. We hebben hieronder een aantal maatregelen op een rij gezet die je kunt nemen om je kostenbasis te verlagen:

 1. We kunnen je helpen met menu-verbeteringen voor optimale klantconversie

 2. We kunnen je helpen een optimale bezorglocatie te kiezen, voor de beste dekking en optimale salesvolumes (alleen van toepassing op restaurants met meerdere locaties) 

Kunnen jullie de frequentie van betaalcycli verhogen om ons te helpen bij onze cashflowproblemen?
Helaas kunnen we de frequentie van de betaalcycli op dit moment niet verhogen. We laten het je weten als er hierin iets verandert.

Hoe kan Deliveroo mij helpen met mijn liquiditeit, zoals uitbetalingen, lagere commissie, personeelskosten, inkoop etc?
Helaas kunnen we op dit moment geen commissieverlaging bieden. Maar we kunnen je helpen je kostenbasis op de volgende manieren te verlagen: 

 1. We kunnen je helpen met menu-verbeteringen voor optimale klantconversie

 2. We kunnen je helpen een optimale bezorglocatie te kiezen, voor de beste dekking en optimale salesvolumes (alleen van toepassing op restaurants met meerdere locaties)

Veelgestelde vragen: marketing in de app en het coronavirus (COVID-19)


Kunnen jullie de Marketer-acties de komende dagen vergoeden zodat we wat volume behouden?
Helaas kunnen we in deze periode van onzekerheid geen vergoedingen voor Marketer-acties bieden. We blijven onze restaurantpartners op andere manieren steunen naarmate de situatie zich ontwikkelt. Hier zijn een aantal manieren waarop je meer klanten kunt bereiken:

 1. Update je menu: je kunt bij ons team van partnersupport grote wijzigingen aanvragen, zoals prijswijzigingen of het toevoegen van gerechten. 

 2. Voeg foto's toe en bewerk ze: met geweldige foto's verkopen je gerechten beter en val je op op Deliveroo. We raden je aan voor ten minste 10% van je menu foto's te bieden. Dit kan je bestellingen een boost geven van ongeveer 12%.

 3. Werk je openingstijden bij: je kunt je tablet gebruiken om de dagen dat je gesloten bent in te plannen, maar ook voor andere wijzigingen in je openingstijden, permanent of tijdelijk.

Hoe kan ik mijn zichtbaarheid in de app/onder klanten verhogen?
Dit zijn een aantal eenvoudige stappen om je bedrijf te laten groeien en beter gevonden te worden in de app: 

 1. Zorg dat je tablet aan staat en overweeg je openingstijden te verruimen zodat je gedurende de dag voor meer klanten zichtbaar bent

 2. Koppel je website en sociale-mediakanalen aan de landingspagina van je merk op Deliveroo en laat je bestaande klanten weten dat je nog steeds open bent voor bezorging via Deliveroo

 3. Start Marketer-acties via Restaurant Hub gericht op nieuwe of bestaande klanten

 4. Voeg foto's en beschrijvingen van menu-items toe om klanten die op je menu klikken te converteren

 5. Zorg dat bestellingen op tijd worden bereid en dat er geen problemen optreden met de voedselkwaliteit en nauwkeurigheid, zodat klanten nog een keer bij je restaurant bestellen

Heb je het antwoord gevonden?