Wat doen jullie voor de koeriers tijdens de uitbraak van het coronavirus?
We nemen heel wat proactieve en reactieve initiatieven om de veiligheid van onze koeriers, klanten en restaurantpartners te waarborgen:

 1. Contactloze bezorging

 2.  Bescherming voor koeriers (mondmaskers, desinfecterende handgel, handschoenen)

 3. Arbeidsongeschiktheid voor koeriers die besmet of in quarantaine zijn 

 4. We hebben een fonds opgezet voor getroffen koeriers

 5. Er wordt contact opgenomen met koeriers die de hygiënevoorschriften niet respecteren 

 6. Voortdurende communicatie met koeriers

 7. Sluiten van de rider space in Brussel

 8. Nauw opvolgen van de operaties om performant te blijven

Zullen er de volgende weken zeker nog koeriers beschikbaar zijn, of zoek ik zelf best iemand die voor mij kan bezorgen?
Eerst en vooral: de veiligheid van onze koeriers is onze absolute topprioriteit (klik op de link voor meer informatie). Maar als we kijken naar de trends in de internationale markten en naar de stabiliteit van onze groep koeriers, verwachten we de volgende weken geen noemenswaardige problemen wat betreft de beschikbaarheid van onze koeriers.

Kan Deliveroo onze medewerkers die per uur worden betaald in dienst nemen? En zo ja, hoe kunnen ze zich aanmelden als rider?
We willen restaurants die hun medewerkers niet meer kunnen tewerkstellen helpen. Deze medewerkers kunnen zich aanmelden als koerier, maar de snelheid waarmee we nieuwe koeriers inwerken varieert per zone.

Wat zijn jullie maatregelen en plannen i.v.m. de veiligheid van koeriers en klanten en om de verspreiding van het virus te beperken? Hebben jullie een noodplan voor als het aantal riders verminderd?
Eerst en vooral: Als we kijken naar de trends op de internationale markten en de stabiliteit van onze groep riders, verwachten we de volgende weken geen noemenswaardige problemen wat betreft de beschikbaarheid van onze riders. Punt twee: klik op de link voor de veiligheidsvoorschriften van Deliveroo.

Wat moet ik doen als een van mijn werknemers symptomen van het coronavirus heeft?
Als een medewerker positief is getest op het coronavirus, vraag dan advies aan je officiële medische instantie en breng ons onmiddellijk op de hoogte via je accountmanager, of stuur een e-mail naar partners@deliveroo.be (met als onderwerp: ‘Werknemer coronavirus’). We moeten dan contact opnemen met de riders die in je restaurant zijn geweest en hen de nodige richtlijnen geven.

Wat moet ik doen als een van mijn klanten symptomen van het coronavirus heeft?Als een klant positief is getest op het coronavirus, vraag dan advies aan je officiële medische instantie en breng ons onmiddellijk op de hoogte via je accountmanager, of stuur een e-mail naar partners@deliveroo.be (met als onderwerp: ‘klanten coronavirus’). We moeten dan contact opnemen met de riders die in je restaurant zijn geweest en hen de nodige richtlijnen geven.

Welke extra voorzorgsmaatregelen kunnen we nemen als we gerechten klaarmaken om aan klanten te bezorgen?
We hebben een aantal richtlijnen opgesteld voor bezorgdiensten. Als je deze richtlijnen opvolgt, kun je doeltreffend en veilig werken in deze uitzonderlijke periode:

 1. Hang posters met informatie over voedselveiligheid en persoonlijke hygiëne op goed zichtbare plaatsen in je keukens en personeelsruimtes. Stuur deze informatie, waar passend, ook naar je werknemers.

 2. Moedig je medewerkers aan om regelmatig hun temperatuur te meten en alerter dan gewoonlijk te zijn voor symptomen die zouden kunnen wijzen op besmetting, in het bijzonder: ademhalingsmoeilijkheden, hoesten of koorts (38°C en meer voor de meeste volwassenen).

 3. 3. Iedereen die met eten werkt moet regelmatig (elke 15-20 minuten) en grondig (30 seconden) de handen wassen met een geld op basis van alcohol of water en zeep. Naast de standaard voorschriften i.v.m. voedselveiligheid voor chef-koks raden we aan waar mogelijk bijkomende training te voorzien.

 4. Zorg ervoor dat al het keukenmateriaal, inclusief ijskasten, opbergdozen en snijplanken, wordt schoongemaakt en ontsmet.

 5. Zorg voor desinfecterende handgel in je restaurant, zodat het personeel, de klanten en riders er makkelijk toegang tot hebben.

 6. Zorg ervoor dat alle ruimtes van je restaurants regelmatig worden schoongemaakt, vooral de ruimtes met voedsel, zoals de keuken en eetzaal. 

 7. Controleer regelmatig de richtlijnen van de FOD Volksgezondheid om op de hoogte te blijven van de laatste adviezen. Geef deze adviezen regelmatig door aan werknemers en verplicht hen deze te lezen.

 8. Zorg ervoor dat alle verpakkingen en tassen goed worden afgesloten met plakband of nietjes vóór de bestelling aan de rider wordt overhandigd. Zo kunnen potentiële besmettelijke virussen of bacteriën in de lucht niet in contact komen met het eten tijdens het bezorgen. We raden je ook aan om bestellingen dubbel te verpakken, zodat het eten zeker veilig is afgesloten voor het aan de klant wordt overhandigd. Als je stickers nodig hebt, kan Deliveroo je deze bezorgen.

Hoe kunnen we in deze periode diensten leveren als bezorgrestaurant?
Hier zijn een aantal stappen die je kunt nemen om veilig en efficiënt te werken:

 1. Zorg dat iedereen, zowel personeel als riders, de ‘sociale afstand’ respecteert, beperk het aantal riders in het restaurant en markeer wachtzones op de grond, 1 meter uit elkaar, zowel binnen als buiten het restaurant. Zorg ervoor dat je de zakken contactloos kunt overhandigen: voorzien voor elke bezorgdienst een aparte tafel, waar het personeel de bestelling op kan plaatsen en afstand nemen voor de rider de bestelling komt oppikken.

 2. Stel een bestelcoördinator aan – iemand die tijdens elke shift de bestellingen klaarmaakt en ervoor zorgt dat deze zonder direct fysiek contact worden overhandigd.

 3. Handhaaf strikte hygiënepraktijken. Ontsmet regelmatig (elke 30 minuten) alle contactoppervlakken die vaak worden gebruikte (bv. plaatsen waar eten wordt bereid, aanrechten, telefoons, deurklinken enz., en zorg ervoor dat jij en je team elke 15-20 minuten gedurende 20 seconden de handen wassen.

Heeft Deliveroo een officiële bevestiging gekregen van de overheid dat bezorgdiensten hun services mogen blijven aanbieden?
Momenteel kunnen restaurants maaltijden aan klanten blijven bezorgen. We weten niet of de overheid in de toekomst restaurants zal verplichten om te sluiten, en of bezorgdiensten dan ook hun diensten moeten stopzetten. We raden je niettemin aan een aantal maatregelen te nemen waardoor je doeltreffend en veilig kunt werken:

 1. Zorg dat iedereen, zowel personeel als riders, de ‘sociale afstand’ respecteert, beperk het aantal riders in het restaurant en markeer wachtzones op de grond, 1 meter uit elkaar, zowel binnen als buiten het restaurant.Zorg ervoor dat je de zakken contactloos kunt overhandigen: voorzien voor elke bezorgdienst een aparte tafel, waar het personeel de bestelling op kan plaatsen en afstand nemen voor de rider de bestelling komt oppikken.

 2. Stel een bestelcoördinator aan – iemand die tijdens elke shift de bestellingen klaarmaakt en ervoor zorgt dat deze zonder direct fysiek contact worden overhandigd.

 3. Handhaaf strikte hygiënepraktijken. Ontsmet regelmatig (elke 30 minuten) alle contactoppervlakken die vaak worden gebruikt (bv. plaatsen waar eten wordt bereid, aanrechten, telefoons, deurklinken enz., en zorg ervoor dat jij en je team elke 15-20 minuten gedurende 20 seconden de handen wassen.

 4. Voortdurende communicatie – snelle communicatie van een mogelijke besmetting is cruciaal om verspreiding te voorkomen

Kunnen we onze bezorgradiussen op M+ uitbreiden om meer klanten te bereiken?
We kunnen je bezorgradiussen aanpassen. Er zijn ook een aantal andere manieren om meer klanten te bereiken:

 1. Update je menu – je kunt grote aanpassingen zoals nieuwe prijzen of nieuwe gerechten aanvragen via ons team van partner support.

 2. Nieuwe/aangepaste foto’s – leuke foto’s helpen je gerechten verkopen en doen je opvallen bij Deliveroo. We raden je aan om minimaal 10% van je menu te voorzien van foto’s. Je kan hiermee het aantal bestellingen met 12% doen toenemen.

 3. Update je openingstijden – je kunt via je tablet sluitingsdagen inplannen of andere wijzigingen van je openingstijden doorgeven, permanent of tijdelijk. 

 4. Creëer een aanbieding – lok klanten met een speciale aanbieding. Neem contact op met je accountmanager of stuur een e-mail naar partners@deliveroo.be

Veelgestelde Vragen: Financiële hulp i.v.m. het coronavirus (COVID-19)

Hoe kunnen we de overheidssubsidie aanvragen?
De overheid heeft een reeks van 10 maatregelen genomen om Belgische bedrijven te steunen. Een lijst van deze federale maatregelen vind je hier.https://economie.fgov.be/fr/themes/entreprises/coronavirus/informations-pour-les/coronavirus-reduction-des?mc_cid=af04bb28ce&mc_eid=Minister Ducarme heeft bevestigd dat de steunmaatregelen voor onze restaurantpartners kunnen worden gecombineerd met inkomsten van levering en catering.

Ook de gewesten bieden financiële steun. 

Meer informatie vind je op deze websites:Vlaanderen: hier https://www.vlaanderen.be/gezondheid-en-welzijn/gezondheid/coronavirus-covid-19?mc_cid=af04bb28ce&mc_eid=
Brussel: hier https://1819.brussels/nl/blog/faq-coronavirus-en-ondernemingen-antwoord-op-uw-meest-gestelde-vragen?mc_cid=af04bb28ce&mc_eid=
Wallonië: hier https://www.1890.be/article/coronavirus-quelles-mesures-pour-leconomie-et-lemploi-en-wallonie?mc_cid=af04bb28ce&mc_eid=

Kunnen jullie de commissies verlagen voor restaurants die zijn getroffen door de coronacrisis?
We kunnen de commissies op dit moment helaas niet verlagen. De uitbraak van COVID-19 is een probleem waar alle bedrijven mee worden geconfronteerd. We hebben hieronder een aantal maatregelen opgelijst waarmee je je kostenbasis kunt reduceren:

 1. We kunnen je helpen je menu te verbeteren om klantconversie te optimaliseren

 2. We kunnen je helpen je bezorgzones te optimaliseren door locaties te kiezen met de grootste dekkingsgraad en een optimaal verkoopvolume (alleen van toepassing op multi-sites)

Kunnen jullie de frequentie van de betalingscycli verhogen om ons te helpen bij cashflow-problemen?
We kunnen momenteel de frequentie van de betalingscycli nog niet verhogen. We houden je op de hoogte als dit zou veranderen.

Hoe kan Deliveroo mij helpen met mijn liquiditeit, bv. uitbetalingen, verlaagde commissies, personeelskosten, inkoop enz.?
We kunnen de commissies op dit moment helaas nog niet verlagen. We kunnen je niettemin wel helpen je kostenbasis te reduceren met de volgende maatregelen:

 1. We kunnen je helpen je menu te verbeteren om klantconversie te optimaliseren

 2. We kunnen je helpen je bezorgzones te optimaliseren door locaties te kiezen met de grootste dekkingsgraad en een optimaal verkoopvolume (alleen van toepassing op multi-sites)

Daarnaast werken we nauw samen met de overheid en lobbyen voor financiële steun voor de restaurantsector, zoals huuraftrek en belastingverlichting. We houden je op de hoogte.

Veelgestelde vragen: In-app marketing en het coronavirus (COVID-19)

Hoe kan ik mijn zichtbaarheid in de app/voor klanten vergroten?
Enkele eenvoudige stappen om je zaak te helpen groeien en op te vallen in de app zijn:

 1. Zorg ervoor dat je tablet ingeschakeld is en overweeg uitgebreidere openingsuren zodat je overdag zichtbaar bent voor klanten

 2. Link je website en sociale-mediakanalen aan je Deliveroo-landingspagina en laat je bestaande klanten weten dat je maaltijden bezorgt via Deliveroo

 3. Creëer aanbiedingen voor nieuwe en bestaande klanten door contact op te nemen met je accountmanager

 4. Voeg foto’s van je gerechten toe om klanten die op je menu klikken te overtuigen

 5. Zorg ervoor dat bestellingen op tijd en correct worden klaargemaakt en dat de kwaliteit van de maaltijden uitstekend is, zodat klanten later weer opnieuw bij jouw restaurant bestellen

Heb je het antwoord gevonden?